Organizujemy Kongres Mężczyzn!

Wyższy wiek emerytalny, życie krótsze o 8 lat, znacznie słabsze wyniki w edukacji. Między innymi te problemy chłopców i mężczyzn wciąż znajdują się daleko na liście priorytetów polityków, mediów, organizacji międzynarodowych i pozarządowych. 

Strona kongresu: kongres-mezczyzn.pl

Organizujemy Kongres Mężczyzn, żeby wprowadzić je na agendę spraw publicznych. W Polsce powstało już kilka organizacji, które pomagają mężczyznom w sytuacji kryzysowej, edukują albo prowadzą kampanie informacyjne i prozdrowotne. Kongres Mężczyzn ma być platformą do współpracy i integracji tych środowisk oraz dyskusji z ekspertami na temat nierówności płci.

I Kongres Mężczyzn odbędzie się 20 kwietnia przy Rynku Głównym w Krakowie pod patronatem honorowym Rzecznika Praw Obywatelskich, prof. Marcina Wiącka.

Logo Kongresu Mężczyzn

W programie Kongresu zaplanowaliśmy cztery panele poświęcone: zdrowiu, edukacji, ojcostwu i organizacjom działającym na rzecz mężczyzn. Do dyskusji zaprosiliśmy ekspertów i działaczy. Mamy nadzieję, że Kongres zgromadzi około 100 osób. Będzie miejsce na różne punkty widzenia – nie będzie natomiast miejsca na mizoginię.

Organizatorem Kongresu jest Stowarzyszenie na rzecz Chłopców i Mężczyzn. Przez ten czas interweniowaliśmy w sprawach nierówności w Polskich Kolejach Państwowych, Powiatowym Urzędzie Pracy w Zabrzu, uczestniczyliśmy w konsultacjach publicznych i publikowaliśmy merytoryczne materiały na naszej stronie internetowej.

Media zapraszamy do kontaktu z Koordynatorem Kongresu Michałem Gulczyńskim: michal.gulczynski@schm.org.pl.

Chcesz zostać sponsorem Kongresu? Napisz na kongres@schm.org.pl.

Chcesz wesprzeć Kongres darowizną? Możesz to zrobić przelewem, przez Patronite.pl albo Zrzutka.pl.

Stowarzyszenie na rzecz Chłopców i Mężczyzn
Nest Bank SA: 71 1870 1045 2078 1076 9222 0001
Tytuł wpłaty: Darowizna na Kongres Mężczyzn

Pomóż zmienić świat na lepsze

Przyłącz się