Zgłaszamy projekt darmowej pomocy psychologicznej dla mężczyzn i chłopców do warszawskiego Budżetu Obywatelskiego

Logo Budżetu Obywatelskiego w Warszawie

Jak wskazują statystyki policyjne w ostatnich latach liczba samobójstw wśród mężczyzn regularnie przekracza 4 tysiące. Szczególnie dotyczy to osób bezrobotnych lub bezdomnych, a więc takich, których nie stać na profesjonalną pomoc psychologiczną. W tym samym czasie, bezpłatną pomoc psychologiczną dla kobiet oferuje np. Centrum Praw Kobiet.

Dlatego Patryk Bernardelli, Michał Gulczyński i Krystian Głuch z naszego stowarzyszenia zgłosili do warszawskiego Budżetu Obywatelskiego projekt zakładający bezpłatną pomoc psychologiczną dla chłopców i mężczyzn.

Z pomocy skorzystać będzie mógł każdy chłopiec i mężczyzna, aż do wyczerpania środków.

Spotkania odbywać się będą online lub stacjonarnie w dniach i godzinach umożliwiających skorzystanie z niej przez jak największą grupę zainteresowanych w miejscu dobrze skomunikowanym.

Co istotne: mają być one prowadzone przez profesjonalnych psychologów wyspecjalizowanych w problemach charakterystycznych dla mężczyzn i chłopców, takich jak wypalenie zawodowe, budowanie relacji, ojcostwo, dojrzewanie, odpowiedzialność za utrzymanie rodziny, opór przed skorzystaniem z pomocy (w tym również terapii).

Chcemy w ten sposób zwrócić uwagę na problemy psychiczne mężczyzn, o których najczęściej się nie mówi, i pomóc osobom w potrzebie, które są zostawiane samym sobie, poradzić sobie z nimi.

Pełną treść projektu można znaleźć pod adresem: https://bo.um.warszawa.pl/processes/na-rok-2025/f/12/projects/28605

Szczegóły projektu mogą ulec zmianie. Jeśli projekt zostanie zaakceptowany, to będzie można na niego zagłosować już 15 czerwca! 

Zachęcamy Was do zgłaszania podobnych inicjatyw w Waszych miejscowościach!

Pomóż zmienić świat na lepsze

Przyłącz się