Dzień Mężczyzn w Krakowie

Stowarzyszenie na rzecz Chłopców i Mężczyzn urządza 10 marca 2023 Dzień Mężczyzn w Krakowie. Zapraszamy sympatyków!

10 marca 2023 będą miały miejsce uroczyste obchody Dnia Mężczyzn w Krakowie.

Zaczynamy o godzinie 14:00 pod pomnikiem Adama Mickiewicza. Obecny będzie Zarząd Stowarzyszenia w komplecie, tj.

 • Jakub Chabik, Prezes Zarządu
 • Michał Gulczyński, Członek Zarządu
 • Waldemar Domański, Członek Zarządu

…i wszyscy, którzy przyjdą. Wystawimy  transparenty z hasłami na temat mężczyzn, ich spraw oraz oczekiwań. Będzie także Księga Skarg i Wniosków Mężczyzn i będziemy zapraszali do dokonywania wpisów. Każdy wpis będzie premiowany gadżetem!

Zapraszamy wszystkich sympatyków Stowarzyszenia z Krakowa i nie tylko, aby dołączyli do nas na Rynku Krakowskim! Będą lokalne media, będą mieszkańcy, będą turyści – to ważna okazja, aby pokazać nasze żądania, naszą siłę. Z tej okazji jeszcze raz przytoczmy cele Stowarzyszenia:

 1. Równe traktowanie mężczyzn przez prawo, polityki i instytucje publiczne, w szczególności edukację, ochronę zdrowia, system emerytalny i wymiar sprawiedliwości.
 2. Wpływanie na polityki dotyczące mężczyzn na szczeblu krajowym i europejskim.
 3. Poprawa średniej długości życia i jakości życia mężczyzn, w tym stanu ich zdrowia.
 4. Przeciwdziałanie nałogom i skutkom nałogów wśród mężczyzn.
 5. Wpływanie na pozytywny przekaz do mężczyzn oraz ich opis w przestrzeni publicznej; w szczególności, promowanie pozytywnych wzorców męskości.
 6. Zapobieganie polaryzacji ze względu na płeć, zwłaszcza wśród młodych pokoleń.
 7. Wsparcie aktywności mężczyzn – społecznej, obywatelskiej, fizycznej, edukacyjnej, rodzinnej, zawodowej, publicznej itd.
 8. Wsparcie najsłabszych i najbardziej wykluczonych mężczyzn – w szczególności z mniej uprzywilejowanych lub obciążonych środowisk.
 9. Wsparcie aktywnego ojcostwa i partnerstwa w związkach.
 10. Współpraca z podobnymi stowarzyszeniami za granicą.

Przed spotkaniem będziemy gośćmi w Polskim Radiu Kraków, gdzie nagrany zostanie z nami wywiad. Po nim pojedziemy do lokalnego oddziału telewizji, gdzie również będziemy mogli opowiedzieć o naszych celach, wartościach i działalności.

Ten intensywny dzień zamknie debata w Klubie Jagiellońskim. Naszą partnerką w dyskusji będzie Patrycja Wieczorkiewicz, lewicowa autorka i publicystka.

Jeszcze raz zapraszamy wszystkich na miejsce, a tych, którzy będą w domach – zachęcamy do wysłuchania relacji lokalnych mediów oraz Klubu Jagiellońskiego!


Inne aktualności
Desmond Doss to niezwykły postać. Jako 23-letni, młody mężczyzna udowodnił, że w czasie wojny bohaterem można być nawet nie nosząc...
Zobacz więcej
Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku ogłosił program Biznes Mama. W ramach tego programu można dostać nawet pół miliona złotych (!!!)...
Zobacz więcej
Z okazji Dnia Ojca zadałem pięć pytań pięciu ojcom, członkom naszego Stowarzyszenia. Przeczytajcie te, momentami bardzo intymne, wyznania. Moimi rozmówcami...
Zobacz więcej
Janek zajął miejsce jednym z drewnianych krzeseł ustawionych w krąg. Niewielka sala lokalnego domu kultury, delikatnie oświetlona ciepłym światłem lampy...
Zobacz więcej

Pomóż zmienić świat na lepsze

Przyłącz się