Męskie Wsparcie w Krakowie

We współpracy ze Schroniskiem św. Brata Alberta organizujemy wsparcie dla bezdomnych mężczyzn. Zapraszamy do przynoszenia i przysyłania odzieży i środków czystości.

11 listopada ze sceny Krakowskiej Lekcji Śpiewania zapowiadamy pierwszą inicjatywę społeczną pod hasłem „Męskie Wsparcie”.

371503372_881213453568435_1030339464010101430_n

Krakowskie grono członków Stowarzyszenia przyłączyło się do propozycji Waldemar Domańskiego, Członka Zarządu Stowarzyszenia i pomysłodawcy oraz opiekuna Krakowskiej Lekcji Śpiewania, by doposażyć przytulisko dla bezdomnych im. Brata Alberta.

W takich miejscach, które daje schronienie głównie mężczyznom bez dachu nad głową, brakuje najczęściej bielizny i środków czystości. Po ustaleniu z opiekunami przytuliska potrzeb podopiecznych, przystąpiliśmy do przeglądu naszych szaf i pawlaczy oraz zaraziliśmy tym pomysłem kumpli i znajomych. Ten „pilot” akcji miał pokazać czy ogłaszanie tego publicznie będzie miało sens i szanse na sukces.

W kilka dni w zebraliśmy kilkanaście pękatych reklamówek. 7 listopada na konferencji prasowej ogłaszamy dziennikarzom naszą akcję. A w Święto Niepodległości zaprosimy do niej tysięczne tłumy mieszkańców Krakowa.

Gdyby ktoś z czytających, mieszkających w Krakowie lub okolicach, chciał mam pomóc, to serdecznie to zapraszamy.

Szukamy skarpetek, szalików, męskiej bielizny, rękawic oraz środków czystości jak żele pod prysznic, proszki / płyny do prania, szampony, maszynki do golenia.

Dary prosimy przynosić lub przysyłać na adres:

Przytulisko św. Brata Alberta

ul. Skawińska 6

31-066 Kraków

Kontakty: brat Jan: 505 617 842; organizator akcji: 780 636 828.

Koniecznie do środka przesyłki włóżcie karteczkę z napisem Męskie Wsparcie. Bracia od Alberta przekażą nam informacje ile takich przesyłek dotarło.

Mamy nadzieję że w przyszłości inne nasze grona zorganizują podobne akcje na swoim terenie. Dajcie znać kto przystąpi do wspólnej akcji. Pomożemy zorganizować i synchronizować całość!

7318160088_b3efb1734f_c

Źródło tutaj

Ponad 83% bezdomnych to mężczyźni! Nie bądźmy wobec nich obojętni, zwłaszcza teraz, gdy dni i noce stają się chłodniejsze.

Zaangażujmy się w Męskie Wsparcie!


Inne aktualności
Desmond Doss to niezwykły postać. Jako 23-letni, młody mężczyzna udowodnił, że w czasie wojny bohaterem można być nawet nie nosząc...
Zobacz więcej
Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku ogłosił program Biznes Mama. W ramach tego programu można dostać nawet pół miliona złotych (!!!)...
Zobacz więcej
Z okazji Dnia Ojca zadałem pięć pytań pięciu ojcom, członkom naszego Stowarzyszenia. Przeczytajcie te, momentami bardzo intymne, wyznania. Moimi rozmówcami...
Zobacz więcej
Janek zajął miejsce jednym z drewnianych krzeseł ustawionych w krąg. Niewielka sala lokalnego domu kultury, delikatnie oświetlona ciepłym światłem lampy...
Zobacz więcej

Pomóż zmienić świat na lepsze

Przyłącz się